Subota, 13. jun 2026.
potražite Simptom...

Anđelković: Radnici Pošte na KiM će i dalje primati platu, njihov status nije sporan

Foto: printscreen
Politika Srbija 14. avgust 2024. 12:40
Podeli:

BEOGRAD – Vršilac dužnosti direktora Pošte Srbije Zoran Anđelković izjavio je danas da će svi radnici Pošte Srbije na KiM nastaviti da primaju platu, a da će Srbi iz južne pokrajine svoje plate i penzije moći da podižu u poštama na administrativnoj liniji u Merdaru, Jarinju i Končulju.

Anđelković je za Tanjug rekao da je svih devet filijala Pošte Srbije na severu KiM blokirano i da su na njih zalepljena saopštenja Prištine da su radili mimo licenci i da ne mogu više da rade.

“Radnici Pošte primaju platu, a mi se snalazimo, kada je reč o isplati penzija i plata. Tako smo juče otvorili poštu u Merdaru koja će raditi šest dana nedeljno. To ćemo uraditi i u Končulju, a već smo uradili na Jarinju. Pokušavamo u datim uslovima da pomognemo građanima, pre svega”, rekao je Anđelković.

Anđelković se sastao sa zaposlenima u poštama na severu Kosova i Metohije

Pošte Srbije saopštile su da je vršilac dužnosti tog preduzeća Zoran Anđelković juče održao sastanak sa zaposlenima u poštama na severu Kosova i Metohije u Kuršumlijskoj Banji.

Kako se navodi, direktor Radne jedinice “Kosovo i Metohija”, upravnici i zaposleni iz devet zatvorenih pošta u prošlonedeljnoj protivpravnoj akciji Kosovske policije na severu KiM, podelili su svoja iskustva i viđenje trenutnog stanja.

Dodaje se da je Anđelković zaposlenima u poštama na KiM poručio da ne brinu za svoj radni status i da će Pošta Srbije uvek stajati uz njih.

Simptom/Tanjug

Autorski tekstovi Simptoma podležu pravilima o navođenju izvora; tekst se može uz gorepomenuto u celini ili delovima preuzimati.
0 Komentara
Inline Feedbacks
View all comments
Copyright 2024