Ponedeljak, 15. jun 2026.
potražite Simptom...

Brnović nakon što je povučena njegova nominacija za ambasadora u Srbiji: “Duboka država” me nije želela

Foto: Mark Brnovich/X Account
Politika Svet 4. oktobar 2025. 09:41
Podeli:

Administracija američkog predsednika Donalda Trampa povukla je nominaciju Marka Brnovića za ambasadora u Srbiji, navodi se u odluci objavljenoj na sajtu Odbora Senata SAD za spoljne poslove.

Iako je Brnovićevo imenovanje i preuzimanje dužnosti u Beogradu odavno najavljeno i dugo očekivano, do njega na kraju ipak nije došlo.

Bivši državni tužilac Arizone rekao je za Serbian Times da želi da se zahvali predsedniku SAD Donaldu Trampu na nominaciji.

“Ipak, kako se proces odugovlačio, postalo je jasno da birokratije ‘duboke države’ (deep state) ne žele da u Srbiji služi neko sa mojim političkim, etičkim i verskim poreklom. Verujem da je ostanak blizu porodice i prijatelja u Arizoni i pronalaženje prilika da odigram veću ulogu na domaćem političkom planu najbolji put u ovom trenutku”, izjavio je Brnović.

Podsetimo, Tramp je krajem marta nominovao Marka Brnovića, člana Republikanske stranke i bivšeg državnog tužioca i kandidata za senatora Arizone, za ambasadora u Beogradu.

Iako je nominacija ubrzo stigla u Odbor Senata za spoljne poslove, Brnović se nije pojavio pred tim telom koje potvrđuje imenovanja.

SAD nemaju ambasadora u Beogradu od januara ove godine, kada je tu poziciju napustio Kristofer Hil, po povratku Trampa u Belu kuću.

Simptom/Newsmax/Serbian Times

Autorski tekstovi Simptoma podležu pravilima o navođenju izvora; tekst se može uz gorepomenuto u celini ili delovima preuzimati.
0 Komentara
Inline Feedbacks
View all comments
Copyright 2024