Ponedeljak, 15. jun 2026.
potražite Simptom...

General Nebojša Pavković biće sahranjen u Aleji zaslužnih građana u Beogradu

Foto: Wikipedia
Politika Srbija 21. oktobar 2025. 15:49
Podeli:

Nekadašnji komandant Treće armije Vojske Jugoslavije i načelnik Generalštaba general Nebojša Pavković biće sahranjen u sredu, 22. oktobra u Aleji zaslužnih građana u Beogradu. Sahrana će biti u 13.30 časova, a opelo će se služiti u 13 časova, saopštila je porodica.

General Nebojša Pavković (79) preminuo je u ponedeljak u Beogradu. Bio je načelnik Generalštaba Vojske Jugoslavije od februara 2000. do juna 2002. godine, a tokom NATO agresije 1999. godine bio je komandant Treće armije Vojske Jugoslavije, koja je bila raspoređena na Kosovu i Metohiji.

Haški tribunal je Pavkovića 2009. godine osudio na 22 godine zatvora, a tužilaštvo ga je teretilo za zločine protiv čovečnosti i kršenje zakona i običaja ratovanja.

Zatvorsku kaznu je služio u Finskoj, a 28. septembra je stigao u Beograd, nakon što je Međunarodni rezidualni mehanizam za krivične sudove u Hagu, na zahtev Vlade Srbije, doneo odluku da ga, zbog teškog zdravstvenog stanja, prevremeno pusti na slobodu.

Pavković je u junu 1999. godine odlikovan Ordenom slobode.

Simptom/Newsmax/Tanjug

Autorski tekstovi Simptoma podležu pravilima o navođenju izvora; tekst se može uz gorepomenuto u celini ili delovima preuzimati.
0 Komentara
Inline Feedbacks
View all comments
Copyright 2024