Milan Đurić je rekao da je tragedija duboko potresla ceo Novi Sad i Srbiju, kao i da je uveren da deli mišljenje svih Novosađana, da je neophodno da u ovom trenutku budemo uz one koji su pogođeni ovom nesrećom, kao i uz njihove porodice.
“Iz poštovanja prema žrtvama tragedije, i uvažavajući bol i patnju njihovih porodica, važno je da ove godine odustanemo od velikih proslava i da budemo jedinstveni u bolu, tuzi, saosećanju i solidarnosti”, rekao je Đurić.
Istakao je da je sada najvažnije da sva pažnja gradske uprave i Grada Novog Sada bude usmerena na pružanje podrške i pomoći porodicama tragično stradalih i povređenih.
“Grad Novi Sad će učiniti sve da porodicama stradalih i povređenih obezbedi svu neophodnu pomoć i podršku. Naša odgovornost i ljudska obaveza jeste da nijedna osoba ne ostane bez pomoći u ovom teškom trenutku, a odgovorni za ovaj tragičan događaj snosiće punu krivičnu odgovornost u skladu sa zakonom”, rekao je Đurić.
Simptom/RTS/Novisad.rs