Petak, 12. jun 2026.
potražite Simptom...

Grad Novi Sad neće organizovati doček Nove godine iz pijeteta prema žrtvama tragične nesreće

Foto: https://novisad.rs/
Društvo Srbija 14. novembar 2024. 15:44
Podeli:

BEOGRAD – Gradonačelnik Novog Sada Milan Đurić doneo odluku da Grad Novi Sad ne organizuje doček Nove godine, niti Srpske nove godine iz pijeteta prema žrtvama tragične nesreće na Železničkoj stanici u tom gradu, u kojoj je stradalo 14 osoba, a tri su teško povređene.

Milan Đurić je rekao da je tragedija duboko potresla ceo Novi Sad i Srbiju, kao i da je uveren da deli mišljenje svih Novosađana, da je neophodno da u ovom trenutku budemo uz one koji su pogođeni ovom nesrećom, kao i uz njihove porodice.

“Iz poštovanja prema žrtvama tragedije, i uvažavajući bol i patnju njihovih porodica, važno je da ove godine odustanemo od velikih proslava i da budemo jedinstveni u bolu, tuzi, saosećanju i solidarnosti”, rekao je Đurić.

Istakao je da je sada najvažnije da sva pažnja gradske uprave i Grada Novog Sada bude usmerena na pružanje podrške i pomoći porodicama tragično stradalih i povređenih.

“Grad Novi Sad će učiniti sve da porodicama stradalih i povređenih obezbedi svu neophodnu pomoć i podršku. Naša odgovornost i ljudska obaveza jeste da nijedna osoba ne ostane bez pomoći u ovom teškom trenutku, a odgovorni za ovaj tragičan događaj snosiće punu krivičnu odgovornost u skladu sa zakonom”, rekao je Đurić.

Simptom/RTS/Novisad.rs

0 Komentara
Inline Feedbacks
View all comments
Copyright 2024