Haris je tokom intervjua ponudila energičnu odbranu svog dosijea kao deo Bajdenove administracije i nagovestila ekspanzivne ambicije ako bude izabrana u novembru. Intervju je poslednjih dana dobio sve veći značaj jer Haris nije ulazila u duge razgovore sa novinarima otkako je predsednik Džo Bajden napustio “polje” i podržao je pre više od mesec dana.
Haris se u velikoj meri odupirala da ponudi mnogo u vezi sa političkim specifičnostima, nastojeći umesto toga da uporedi svoj „novi put napred“ sa napadima na kandidata GOP-a Donalda Trampa zbog njegovog temperamenta i politike koja izaziva najveće podele.
Haris kaže da se njene „vrednosti nisu promenile“ usred tvrdnji o promeni politike
„Postoji neka sugestija, izopačena, verujem da jeste, da je mera snage vođe zasnovana na tome koga ste pobedili“, rekla je Haris.
Haris je takođe povukla kontrolu nad njenim promenljivim političkim stavovima o pitanjima kao što su energija i imigracija, insistirajući, u možda najoštrijem trenutku intervjua, da je odavno promenila mišljenje o politički osetljivoj temi zabrane frackinga. (Freking je tehnologija kojom se upumpavaju velike količine tečnosti pod visokim pritiskom kako bi se razbile podzemne stene u kojima se nalaze ranije nedostupne rezerve fosilnih goriva).
Uprkos tome što je podržala zabranu 2019., Haris je u četvrtak rekla da je “poništila sebe” i da nikada više neće podržati prekid te prakse.
„Jasno sam stavila do znanja na sceni debate 2020. da neću zabraniti fracking, kao potpredsednik nisam zabranila fracking, kao predsednik neću zabraniti fracking“, rekla je ona. „Vrlo mi je jasno gde se nalazim.”
Intervju je usledio usred kampanjske autobuske turneje kroz jugoistočnu Džordžiju, gde su Haris i guverner Minesote Tim Valc proveli svoje prve dane demokratske konvencije. Iako nedavne ankete pokazuju da je Haris čak ili malo ispred Trampa u nekoliko država na bojnom polju, ona se poslednjih nedelja suočava sa sve većim pritiskom da obavi veliki intervju. Haris je do sada u velikoj meri prihvatila Bajdenov plan i obećala da će ga nadograđivati, dok je odbila da precizira oblasti u kojima bi ona raskinula sa predsednikom.
Iako pod pritiskom da pruži više detalja, Haris je odbila. Opisala je svoj prvi prioritet ako bude izabrana, „ono što možemo da podržimo i ojačamo srednju klasu“, uključujući smanjenje svakodnevnih troškova Amerikanaca i ulaganje u porodice i mala preduzeća.
Ali Haris nije ponudila nikakve konkretne planove za postizanje tih ciljeva osim pozivanja na ekonomski plan koji je predstavila ranije ovog meseca, koji je uključivao oživljavanje i proširenje elemenata programa Bajdenove administracije koji su ostali nedovršeni.
Simptom M.P./Politico