Subota, 13. jun 2026.
potražite Simptom...

Upravnik Urgentnog centra NS o povređenima: Izvestan pomak postoji, ali i dalje ozbiljna prognoza za sve troje

Foto: video
Društvo Srbija 6. novembar 2024. 09:43
Podeli:

NOVI SAD – Upravnik Urgentnog centra Kliničkog centra Vojvodine dr Dragan Nikolić izjavio je danas da su dvoje povređenih u nesreći na Železničkoj stanici u Novom Sadu teškog opšteg stanja, ali stabilni, a da je jedna pacijentkinja teškog opšteg stanja i da je nestabilna.

Nikolić je rekao da postoji izvestan pomak ka boljem, ali da je rezervisan u tom pogledu, imajući u vidu, kako kaže, opsežnost povreda i mogućnost komplikacija kod troje pacijenata koji su povređeni u nesreći u petak.

”Gledajući sa čisto medicinskog aspekta, i dalje je ozbiljna prognoza za sve troje povređenih, ali imajući u vidu ogroman trud čitavog multidisciplinarnog tima, terapijski tretman i sve što ulažemo, nadamo se da ćemo uspeti i da će ishod biti dobar. Trud je veliki, rad je veliki, ulažemo i znanje i struku i empatiju prema porodicama povređenih i nadamo se da će rezultirati dobrim”, rekao je Nikolić za TV Prva.

Dodao je i da imaju čitav tim koji pruža psihološku podršku rodbini povređenih.

Simptom/RTV

Autorski tekstovi Simptoma podležu pravilima o navođenju izvora; tekst se može uz gorepomenuto u celini ili delovima preuzimati.
0 Komentara
Inline Feedbacks
View all comments
Copyright 2024