On je ukazao da će 1. oktobra stupiti na snagu sankcije koje Sjedinjene Američke Države uvode kompaniji NIS, dok će istovremeno, kako tvrdi, vladajuća većina u Narodnoj skupštini „pokloniti zgradu Generalštaba zetu predsednika SAD“.
„Ovo nije nikakav Vučićev zaokret ka hrišćanskim vrednostima oličenim u izreci ’ko tebe kamenom, ti njega hlebom’, već nastavak podaničke politike prema Zapadu koja traje već 13 godina. Uprkos novim sankcijama i okupaciji Kosova i Metohije od strane SAD, vlast im poklanja simbol stradanja srpskog naroda u NATO agresiji – zgradu Generalštaba. Ništa slično nije zabeleženo u srpskoj istoriji“, izjavio je Jelić.
Simptom/POKS