Ponedeljak, 15. jun 2026.
potražite Simptom...

POKS: SAD uvode sankcije, Vučić im poklanja zgradu Generalštaba

Foto: POKS
Politika Srbija 26. septembar 2025. 10:21
Podeli:

Predsednik Pokreta obnove Kraljevine Srbije (POKS) i narodni poslanik Vladimir Jelić ocenio je da će, početkom oktobra, Srbija svedočiti „vrhuncu ponizne politike Aleksandra Vučića prema Zapadu“.

On je ukazao da će 1. oktobra stupiti na snagu sankcije koje Sjedinjene Američke Države uvode kompaniji NIS, dok će istovremeno, kako tvrdi, vladajuća većina u Narodnoj skupštini „pokloniti zgradu Generalštaba zetu predsednika SAD“.

„Ovo nije nikakav Vučićev zaokret ka hrišćanskim vrednostima oličenim u izreci ’ko tebe kamenom, ti njega hlebom’, već nastavak podaničke politike prema Zapadu koja traje već 13 godina. Uprkos novim sankcijama i okupaciji Kosova i Metohije od strane SAD, vlast im poklanja simbol stradanja srpskog naroda u NATO agresiji – zgradu Generalštaba. Ništa slično nije zabeleženo u srpskoj istoriji“, izjavio je Jelić.

Simptom/POKS

Autorski tekstovi Simptoma podležu pravilima o navođenju izvora; tekst se može uz gorepomenuto u celini ili delovima preuzimati.
0 Komentara
Inline Feedbacks
View all comments
Copyright 2024