Predsednik POKS i narodni poslanik Vladimir Jelić izjavio je da objavljeni dokumenti pokazuju da je ova afera ozbiljnija nego što se u početku mislilo.
Prema njegovim rečima, formiranjem zajedničkog preduzeća najviši državni funkcioneri imali su ličnu finansijsku korist u poklanjanju srušene zgrade Generalštaba – simbola otpora NATO agresiji i zaštićenog kulturnog dobra – zetu predsednika Sjedinjenih Američkih
Država, kako bi na tom mestu izgradio hotel i kockarnicu.
„Svaki novi dan otkriva neku novu aferu aktuelne vlasti, a uvek u vrhu korupcionaških skandala nalaze se najbliži saradnici Aleksandra Vučića, naročito oni koji su bili i pre njega na vlasti, poput Siniše Malog i Gorana Vesića, koje je njihov sadašnji šef nekada nazivao ‘žutim ološem’“, poručio je Jelić.
On je pozvao nadležne institucije da postupe po zakonu i pokažu da pravosuđe u Srbiji može biti nezavisno i otporno na političke pritiske.
Simptom/M. M.