Jelić je poručio da je time „potpuno razobličena obmana režima Aleksandra Vučića da Srbija nije uvela sankcije Rusiji“.
„Vidimo da je većina sankcija već primenjena i da vlast nastavlja da radi na njihovom proširenju, kao i na punoj primeni veleizdajničkog francusko-nemačkog sporazuma“, istakao je Jelić, prenosi POKS.
On je dodao da Srbija ne treba da ide putem pridruživanja Evropskoj uniji „dokle god ona insistira na priznanju lažne države Kosovo i nametanju vrednosti koje su suprotne našem nacionalnom i moralnom identitetu“.
„Ipak, Srbija treba da razvija odnose sa evropskim zemljama u oblastima ekonomije, kulture i nauke, gde postoji obostrani interes“, naglasio je Jelić.
Simptom/POKS