Subota, 06. jun 2026.
potražite Simptom...

Trampova naredba stupila na snagu: Od danas je zabranjen ulazak u SAD za državljane 12 zemalja

Foto: @WhiteHouse/X Account
Politika Svet 9. jun 2025. 10:46
Podeli:

VAŠINGTON/BEOGRAD – Naredba kojom se državljanima 12 zemalja zabranjuje ulazak u Sjedinjene Američke Države, koju je potpisao predsednik Donald Tramp, stupila je na snagu, prenosi danas Bi-Bi-Si.

Naredba važi za državljane Avganistana, Mjanmara, Čada, Konga, Ekvatorijalne Gvineje, Eritreje, Haitija, Irana, Libije, Somalije, Sudana i Jemena.

Državljani još sedam zemalja, Burundija, Kube, Laosa, Sijera Leonea, Toga, Turkmenistana i Venecuele, podležu delimičnom ograničenju putovanja.

Tramp je najavio da bi spisak mogao da se revidira, ako se postignu „značajna poboljšanja“, dok bi se druge zemlje mogle naći na spisku, jer se pojavljuju pretnje širom sveta.

Ovo je drugi put da je Tramp naredio zabranu putovanja iz određenih zemalja. Sličnu naredbu potpisao je 2017. godine, tokom svog prvog mandata.

Simptom/Danas/FoNet

0 Komentara
Inline Feedbacks
View all comments
Copyright 2024