Više javno tužilaštvo u Novom Sadu saopštilo je danas da je uhapšeno i zadržano ukupno 11 lica povodom tragedije u Novom Sadu kada je prilikom pada nadstrešnice na železničkoj stanici u tom gradu poginulo 15 ljudi, a teško je povređeno dvoje. Kako prenosi Tanjug, među njima su Goran Vesić, Jelena Tanasković, Nebojša Šurlan i Anita Dimoski.
Kako se navodi, uhapšeni su J.T, G.V, A.D, N.Š, S.N, M.J, Lj.M.M, M.S, D.J, M.G i D.T.
Oni su osumnjičeni za više krivičnih dela izazivanja opšte opasnosti, za teška dela protiv opšte sigurnosti i nepropisno i nepravilno izvođenje građevinskih radova.
Za ta dela propisana je kazna zatvora od dve do 12 godina.
Simptom/Beta/Rtv
Autorski tekstovi Simptoma podležu pravilima o navođenju izvora; tekst se može uz gorepomenuto u celini ili delovima preuzimati.