Nekadašnji, uz Boška Obradovića, neformalni lider Dveri i predsednički kandidat ispred tog pokreta na izborima 2012, ističe da bi tzv. pitanje Rio Tinta moglo da bude “tačka okupljanja” i početak novog opozicionog dogovora svih na političkoj sceni Srbije, što bi, kaže, Narodna mreža svesrdno podržala.
“U toj borbi će i ‘probriselska opozicija’ morati da se sukobi sa predstavnicima zapadnih centara moći koji štite svoje korporacije kao što je Rio Tinto. To bi moglo da nas ujedini u ustavnom patriotizmu što znači da onda svi moramo jednako da se borimo i protiv otimanja KiM, ali i protiv privilegija koje se daju kineskim pa i ruskim korporacijama (Ziđin i NIS), na štetu naših ekoloških i ekonomskih interesa”, napominje Glišić.
Upitan o nekim mogućim prevremenim izborima koji doduše i nisu na vidiku nakon završenih lokalnih 2. juna, i u odnosu na težnje predstavnika vlasti da ih i ne bude pre 2027, Glišić kaže da je to “nadanje režima pod velikim znakom pitanja”.
“Može da se desi, ali je mnogo verovatnije da će ih biti pre, i to vanrednih. Rat u Ukrajini ili na Bliskom istoku može radikalno da promeni odnos snaga u EU pa i u Srbiji. Ekonomski kolaps EU ili Srbije takođe. Raspad ili sukobi u SNS takođe. Jednom rečju, puno je nepoznatih u toj režimskoj jednačini tj. računici”, zaključio je Glišić.
Simptom/M. M.