Subota, 06. jun 2026.
potražite Simptom...

Vučić: Moje izvinjenje je bilo iskreno

Foto: Aleksandar Vučić/buducnostsrbijeav/Instagram Account
Politika Srbija 2. novembar 2025. 11:18
Podeli:

Predsednik Aleksandar Vučić rekao je prilikom obilaska gradilišta Nacionalnog stadiona u Surčinu da “njegov posao kao predsednika Srbije nije uvek lak” i da je potrebno, kako je rekao, istrpeti to da je “Hitler, nepomenik, ubica, kriminalac, narko-diler”.

Kako je Aleksandar Vučić rekao danas, “sve vreme se trudio da to istrpi”. Dodao je da se trudio da sve vreme bude predsednik svih građana jer “ako nemate ideju, plan i program – onda ste niko i ništa”.

“Ja imam svoju ideju koju zastupam, ideje za koje se borim i nikada od njih neću odustati. I uprkos svemu tome i uprkos svim uvredama da sam nenadležna institucija, na kraju se pokazalo da sam jedina nadležna institucija, baš ja kao predsednik Republike, a trpeo sam tu vrstu uvreda od blokadera od početka, do raznih drugih neistina, do neistina o tome kako mi nekoga premlaćujemo i maltretiramo, na kraju videli smo da su pretučeni samo oni koji su se njima suprotstavljali i da su na kraju upucani samo oni koji su mirno stajali, a drugačije su mislili od njih”, naveo je Vučić.

Kako je rekao, njegovo izvinjenje koje je uputio u petak je bilo “potpuno iskreno ne zbog potrebe da se nekome dodvori ili zato što je neko pomislio da je uplašen”.

“Moje izvinjenje se pojavilo kao rezultat moje potrebe da utičem na promenu atmosfere u društvu, da pokušam da kažem da sasvim sigurno nisam najsrećniji zbog svake izgovorene reči, jer sam morao još snažnije da se uzdržavam”, poručio je Vučić, prenose mediji.

Simptom/Direktno

Autorski tekstovi Simptoma podležu pravilima o navođenju izvora; tekst se može uz gorepomenuto u celini ili delovima preuzimati.
0 Komentara
Inline Feedbacks
View all comments
Copyright 2024