„Već sada je jasno da vlast priprema izbornu krađu još većih razmera nego u Kosjeriću i Zaječaru, gde su zabeleženi nezapamćeni pritisci na glasače, kupovina glasova, otvorene pretnje i ucene zaposlenih, kao i zloupotrebe biračkih spiskova. Realizacija istog scenarija je već počela u Mionici i Negotinu“, izjavio je dr Miloš Jovanović, predsednik Nove DSS i jedan od lidera koalicije NADA.
On je istakao da režim Aleksandra Vučića može da pobeđuje jedino zloupotrebama i krađama izborne volje građana.
„Besmisleno je izaći na ovakve izbore i naš odgovor mora biti jasan i odlučan. Ovakve izbore je smislenije sprečiti nego na njima učestvovati. Pozivamo opozicione stranke i građane iz cele Srbije da zajedno pošaljemo poruku da više nikada nećemo dozvoliti prekrajanje izbornih rezultata. Ovo što se sada sprema u Mionici i Negotinu nisu izbori, nego velika farsa u režiji režima. Izbori su ili fer i pošteni – ili nisu!“, naglasio je Jovanović.
Prema njegovim rečima, vlast sistematski zloupotrebljava stranačku mašineriju i državne resurse kako bi stvorila privid podrške, iako je poverenje naroda odavno izgubila.
„Bahatost režima nema granica, čak se ne poštuju ni odluke suda u Zaječaru. Zato nema nikakve logike niti smisla izlaziti na unapred pokradene izbore u Mionici i Negotinu, jer bi time vlast dobila lažni legitimitet koji joj odavno ne pripada“, zaključio je Jovanović.
Simptom/NADA