Četvrtak, 11. jun 2026.
potražite Simptom...

Orban: Još uvek se borimo da zaobiđemo zabranu uvoza ruske nafte

Foto: Viktor Orban/Facebook Account
Politika Region 24. oktobar 2025. 19:00
Podeli:

BUDIMPEŠTA/BEOGRAD – Mađarska traži načine da zaobiđe inicijativu Evropske unije (EU) o zabrani uvoza nafte i gasa iz Rusije, rekoa je premijer Viktor Orban na za radio Košut.

“Još uvek se borimo. Dakle, ova bitka još nije izgubljena. Potrebno je ozbiljno manevrisanje. Radimo na načinima da zaobiđemo ove sankcije”, kazao je Orban.

Prema njegovim rečima, zemlje EU vrše pritisak na Mađarsku. Dodao je da je već nekoliko puta razgovarao s rukovodstvom mađarske naftno-gasne korporacije MOL u vezi sa ograničenjima protiv ruskih naftnih kompanija.

Takođe je naglasio da će, ako se zabrane ruski izvori energije, računi za energiju za stanovnike Mađarske značajno porasti.

Simptom/RTS/Izvestija/Košut

0 Komentara
Inline Feedbacks
View all comments
Copyright 2024