U saopštenju se ističe da je politika vlasti dovela u pitanje i isporuke ruskog gasa od naredne godine, pošto je Moskva, nezadovoljna postupcima Beograda, ponudila ugovor samo do kraja ove godine.
„Dok vlast glumi neutralnost i pokušava da udovolji i Istoku i Zapadu, građani plaćaju cenu takve politike — većim cenama goriva i nestabilnošću snabdevanja. Izvoz oružja Ukrajini i glasanje protiv Rusije u UN u više navrata, očigledno su doveli do ovakvog odnosa Moskve“, izjavio je predsednik POKS-a i narodni poslanik Vladimir Jelić.
POKS podseća da je NIS jedan od retkih preostalih stubova domaće energetike i da su sankcije protiv te kompanije udar na ekonomsku nezavisnost Srbije.
Pokret obnove Kraljevine Srbije pozvao je Vladu da, kako navode, „prekine sa politikom lažne neutralnosti i vrati se jasnoj politici nacionalnih interesa i zaštite domaće privrede u saradnji sa prirodnim, vekovnim saveznicima Srbije“.
Simptom/POKS