“Neće proći mnogo a kajaće se mnogi zbog ovoga što su uradili. Ova politika kojoj ja pripadam, stranka koja je pobeđivala na svim izborima od 2012.godine mora da pokaže najveći stepen odgovornosti i zakonomernosti u politici i da je objektivno najodgovornija.
Zato nakon ovog i najnovijih događaja u Novom Sadu je moja odluka da podnesem neopozivu ostavku na svoju funkciju. Predsednik je prihvatio moje argumente. Važno je da političari prihvate odgpvornost i da su spremni da pozovu na smirivanje tenzija.
Nedopustivo je da neko nekog napada ali ova tri meseca traje progon na prostorije SNS širom zemlje, crtajući nam mete, ugrožavajući živote, rekao je Miloš Vučević u obraćanju novinarima povodom odluke da podnese ostavku.
“Ono što ostavlja duboke posledice za naše društvo je ozbiljna podela i da je sve na ivici sukoba.
Doslo je do toga da su deca u školama na ivici sukoba, nastavnici.
Ovo je smišljeno iz inostranstva, u to nemam nikakvu sumnju. Smišljeno je podlo da Srbiju dovede u ovakvu situaciju”, rekao je Vučević u obraćanju novinarima.
Kao da je nevidljiva ruka podigla sve u incident, dodao je Vučević.
Simptom
Autorski tekstovi Simptoma podležu pravilima o navođenju izvora; tekst se može uz gorepomenuto u celini ili delovima preuzimati.