Članovi inicijative ostavili su šut sa gradilišta Milenijum tima na trotoaru ispred zgrade gde se danas održava sednica gradske skupštine, navodeći da je to ono čime vlast truje građane.
Crvena farba na govornici u Skupštini grada Beograda: „U toku su tenzije sa obezbeđenjem“ (VIDEO)
„To je ono to čime nas truje i uništava ovaj režim. Ovo (šut) se nalazi u rekama, poljoprivrednom zemljištu, našim plućima,“ kažu predstavnici inicijative.
Oni su istakli da u Beogradu danas ne postoji projekat novog mosta i da vlast „nešto fabrikuje dok policija štiti nelegalne radove na rušenju Starog savskog mosta“.
Prema pisanju Đorđa Miketića na društvenoj mreži X, Dejana Atanackovića legitimisala je komunalna policija posle završetka konferencije.
Iz inicijative „Most ostaje“ pozvali su sve građane na blokadu, danas u 17.30 u Beogradu na vodi.
Simptom/N1