PS je 1. novembra ugasio 106 blagajni za naplatu struje, a do danas građani su račune za struju mogli da plate samo u pet gradova – Beogradu, Novom Sadu, Nišu, Kragujevcu i Kraljevu.
U EPS-u su ranije saopštili da se ukidaju sve blagajne u poslovnicama EPS-a, ali će građani na šalterima moći da dobiju sve informacije o računima i ugovorima, i da podnose reklamacije.
Podsećamo, gašenje blagajni na šalterima EPS-a najavljeno je jesenas, a šalteri za reklamacije i informacije će svakako ostati dostupni, dok su zvaničnici ranije objasnili kako će račune plaćati građani koji se ne snalaze sa savremenim tehnologijama.
Direktorka Direkcije za javne nabavke Jadranka Ristić rekla je za Euronews Srbija da “građani koji se ne snalaze u informacionim tehnologijama platiće račun za električnu energiju na blagajnama banaka, poštanskim i ostalim platnim institucijama, kao što to čine i sa drugim računima. Banka Poštanska štdionica je ponudila znatno nižu proviziju i ona će iznositi 30 dinara, narednih šest meseci, počev od 1. novembra.
Elektroprivreda Srbije nudi kupcima i dodatni popust od 50 dinara za elektronski račun. Znači, svi koji se izjasne da žele da dobijaju samo elektronski račun na svoje mail adrese dobiće dodatni popust od 50 dinara. Na taj način svi zajedno dajemo doprinos očuvanju životne sredine”.
Simptom/