Premijer je ostavku podneo pored gradonačelnika Novog Sada, Milana Đurića, u svetlu trajućih studentskih protesta i demonstracija koje su zahvatile čitavu zemlju, kao i nakon noćašnjeg, još jednog u nizu, prebijanja studenata u Novom Sadu.
Pavićević je na društvenoj mreži Iks napisao da su osim ostavke Vučevića “jednako važne odluke koje slede”.
“Raspisivanje izbora u uslovima koje sada imamo nije opcija. Predlog – dijalog i dogovor o formiranju Vlade izbornog poverenja. Plus – ispunjenje svih studentskih zahteva”, naveo je Pavićević.
On je nekada bio u Novoj stranci, a 2014–16. i narodni poslanik u Skupštini Srbije. Nakon angažmana u crnogorskoj politici, što aktivnoj što na razini profesora političkih nauka i komentatora aktuelnih zbivanja, najavio je svoje učešće i u srpskim političkim tokovima, od 27. januara i praznika Svetog Save.
Simptom/M. M.