Kako kaže, režim i Vučić čine sve da taj protest ne bude u simboličnom smislu i “finiš njegove vladavine”.
“Vučić preduzima očajničke mere, hapsi, zabranjuje javni međugradski prevoz (železnice), u medijima pod njegovom kontrolom sve vrvi od nervoze itd. Ozbiljno se uplašio, sa razlogom, za sve činjeno svih ovih godina i smatram da su građani odlučni u tome da sutrašnji Vidovdan, veliki srpski praznik, bude korak napred u odnosu na 15. mart – i da se jasno kaže da više nećemo da trpimo diktaturu, poniženja, vlast jedne porodice i ‘kamarilu’ koja se enormno bogati”, istakao je Veselinović u izjavi za beogradski portal “Simptom”.

protesti/www.uzivokamere.com
On je dodao da sutra “sve podele nestaju i svi smo na jednoj strani naspram režima, da vratimo institucije koje su zarobljene, RTS, Skupštinu i dr.”.
Na pitanje kad očekuje da pritisak sa ulice dovede do raspisivanja vanrednih izbora, što je i zahtev studenata u blokadi još od početka maja meseca, Veselinović je rekao da je potrebno vršiti konstantan pritisak koji bi išao “i ka raspisivanju izbora i ka obezbeđivanju iole normalnih izbornih uslova”.

Foto: Simptom, 15. mart, protest
“Građanima Srbije se moraju ‘vratiti’ mediji, pre svih RTS, i obezbediti minimalni uslovi za održavanje tih izbora. Jer, složićemo se, nije normalno pristajati na izbore u kojima Vučić, našim novcem, kupuje naklonost i glasove građana i reći da je to u redu! Nije u redu. Kad god bili izbori, ne smemo se više takmičiti sa njime u tome ‘da moramo da otimamo našim parama već kupljene glasove’, već da imamo kako-tako normalne uslove. Kada to bude slučaj, samo je pitanje dana kada će on i cela njihova svita otići u istoriju”, zaključio je Janko Veselinović.
Na protest na Vidovdan, 28. juna, pozvali su studenti, a okupljanje je zakazano za 18 časova na Trgu Slavija.
Poslednji veliki protest, najveći u istoriji Srbije 15. marta, na kome se okupilo nekoliko stotina hiljada ljudi, naglo je prekinut pod uticajem talasnog ili zvučnog oruđa (topa) prema mirnim demonstrantima koji su u tišini odavali počast smrtno stradalima ispod nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu, za šta ni do danas niko nije odgovarao, niti su poznate činjenice u vezi s tim slučajem. Nadležni negiraju umešanost u to.
Simptom/M. M.