Policijski službenici saobraćajne policije apeluju na roditelje da ukažu deci na pravila bezbednog učešća u saobraćaju, te da ih savetuju da pre stupanja na kolovoz obavezno pogledaju levo i desno, da bi se uverili da mogu bezbedno stupiti na kolovoz i bezbedno preći.
“Takođe, neophodno je da kolovoz prelaze na obeleženim pešačkim prelazima i da obavezno to čine isključivo kada je na semaforu za pešake upaljeno zeleno svetlo, kao i da ne koriste mobilni telefon i slušalice kada prelaze preko kolovoza”, naveli su iz MUP-a.
Simptom/Tanjug