“Nadležnost koja mi je data, veoma je težak i ozbiljan zadatak i raduje me da je premijer kazao da nam je istorijsko pomirenje strateški cilj”, rekao je Zukorlić na sednici Skupštine Srbije odgovarajući na pitanja poslanika Ahmedina Škrijelja u vezi uključivanje Bošnjaka u institucije i povratak raseljenih i izbeglih u Priboj.
Naglasio je da je njegova uloga pre svega da politiku pomirenja primeni u bošnjačkom narodu i između bošnjačkog i srpskog naroda.
Tanjug