Utorak, 23. jun 2026.
potražite Simptom...

Trojica otpuštenih službenika FBI-ja tuže Patela, rekavši da se poklonio „kampanji odmazde“ Trampove administracije

Foto: Instagram video
Politika Svet 11. septembar 2025. 10:05
Podeli:

VAŠINGTON— Tri visoka zvaničnika FBI-ja otpuštena su prošlog meseca u „kampanji odmazde“ koju je sproveo direktor koji je znao bolje, ali je popustio pod političkim pritiskom Trampove administracije, navodi se u saveznoj tužbi podnetoj u sredu koja opisuje Belu kuću kao direktno mešanje u kadrovske poteze biroa.

U tužbi se navodi da je direktor Keš Patel rekao jednom od smenjenih agenata, Brajanu Driskolu, da zna da je „verovatno nezakonito“ otpuštati agente na osnovu slučajeva na kojima su radili, ali da je nemoćan da to zaustavi jer su Bela kuća i Ministarstvo pravde bili odlučni da uklone sve agente koji istražuju predsednika Donalda Trampa. U tužbi se navodi da je Patel u razgovoru prošlog meseca rekao Driskolu da je „FBI pokušao da stavi predsednika u zatvor i da on to nije zaboravio“.

Tužba je podneta u ime Driskola, Stiva Džensena i Spensera Evansa, trojice od pet agenata za koje se zna da su otpušteni prošlog meseca u čistci za koju sadašnji i bivši zvaničnici kažu da je uznemirila radnu snagu.

„Patel ne samo da je delovao nezakonito, već je namerno odlučio da da prioritet politizaciji FBI-ja u odnosu na zaštitu američkog naroda“, navodi se u tužbi. Dodaje se da je „njegova odluka da to učini degradirala nacionalnu bezbednost zemlje otpuštanjem trojice najiskusnijih operativnih rukovodilaca FBI-ja, od kojih je svaki stručnjak za sprečavanje terorizma i smanjenje nasilnog kriminala“.

Simptom/AP

Autorski tekstovi Simptoma podležu pravilima o navođenju izvora; tekst se može uz gorepomenuto u celini ili delovima preuzimati.
0 Komentara
Inline Feedbacks
View all comments
Copyright 2024