Nedelja, 07. jun 2026.
potražite Simptom...

Ambasada SAD u Jerusalimu: Ne možemo da pomognemo Amerikancima da napuste Izrael

Foto: video
Politika Svet 17. jun 2025. 09:22
Podeli:

Ambasada Sjedinjenih Američkih Država u Jerusalimu saopštila je da u ovom trenutku nije u poziciji da evakuiše Amerikance iz Izraela niti da im direktno pomogne da napuste tu zemlju.

Ambasada je saopštila da će danas biti zatvorena i uputila sve koji rade za američku vladu, kao i članove njihovih porodica da nastave da budu u skloništima blizu svojih domova, do daljeg, prenosi Rojters.

U međuvremenu, Iran je nastavio sa raketnim napadima na Izrael.

Odbrambene snage Izraela saopštile su da je tokom noći Teheran ispalio manje od deset balističkih raketa, prenosi Tajms of Izrael i dodaje da je to značajno manje nego prethodnih noći.

Kako se navodi, gađani su ciljevi u centralnom i severnom delu Izraela, nešto posle ponoći, kao i u periodu između 3.30 i 4.30 ujutru, po lokalnom vremenu.

Simptom/Newsmax/Tanjug

Autorski tekstovi Simptoma podležu pravilima o navođenju izvora; tekst se može uz gorepomenuto u celini ili delovima preuzimati.
0 Komentara
Inline Feedbacks
View all comments
Copyright 2024