Subota, 13. jun 2026.
potražite Simptom...

Ambasadorska konferencija danas u Beogradu

Foto: Milica Paunović
Politika Srbija 23. decembar 2024. 08:02
Podeli:

Ministarstvo spoljnih poslova Republike Srbije organizuje Ambasadorsku konferenciju koja će u Beogradu, nakon decenije i po, okupiti ambasadore, generalne konzule i šefove misija pri međunarodnim organizacijama Republike Srbije u Sava centru.

Konferenciju će, danas 9 časova, otvoriti predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić, ministar spoljnih poslova Marko Đurić i ministar spoljnih poslova Azerbejdžana Džejhun Bajramov.

Konferenciju će, u ponedeljak u 9 časova, otvoriti predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić, ministar spoljnih poslova Marko Đurić i ministar spoljnih poslova Azerbejdžana Džejhun Bajramov.

Ministar spoljnih poslova Marko Đurić imaće bilateralni sastanak sa ministrom spoljnih poslova Azerbejdžana Džejhunom Bajramovom, nakon čega će se dva ministra obratiti medijima, saopštilo je Ministarstvo spoljnih poslova.

Održaće se panel “Pitanje evropskih integracija“ na kojem će govoriti ministarka za evropske integracije Tanja Miščević.

Prvi dan Ambasadorske konferencije zatvoriće predsednik Vlade Republike Srbije Miloš Vučević, koji će se obratiti učesnicima.

Tokom dvodnevne konferencije, učesnici će u okviru različitih panela razgovarati o aktuelnoj geopolitičkoj situaciji u svetu, procesu evrointegracija Srbije, regionalnim pitanjima i ekonomskim temama, kao i drugim temama u domenu rada Ministarstva spoljnih poslova.

Simptom/RTS

 

Autorski tekstovi Simptoma podležu pravilima o navođenju izvora; tekst se može uz gorepomenuto u celini ili delovima preuzimati.
0 Komentara
Inline Feedbacks
View all comments
Copyright 2024