Nedelja, 07. jun 2026.
potražite Simptom...

Novi američki napad na brodove, Hegset tvrdi: Ubijeni su narko-teroristi

Foto: secwar/Instagram Account
Politika Svet 29. oktobar 2025. 11:00
Podeli:

VAŠINGTON/BEOGRAD – Američke snage ubile su 14 ljudi u napadima na četiri plovila u Tihom okeanu za koja se sumnja da su prevozila drogu, potvrdio je američki ministar odbrane Pit Hegset.

U akciji je preživela jedna osoba, koju su spasile meksičke službe za potragu i spasavanje. Reč je o najnovijem u nizu napada na brodove za koje SAD tvrdi da prevoze narkotike preko Pacifika i Kariba, piše BBC.

Najnoviji napadi u istočnom Pacifiku dogodili su se u ponedeljak po nalogu predsednika Donalda Trampa i označavaju eskalaciju kampanje usmerene na suzbijanje trgovine drogom.

Broj poginulih u takvim akcijama sada je porastao na najmanje 51, što je dovelo do povećanih tenzija između SAD i vlada Kolumbije i Venecuele.

Hegset je u objavi na društvenoj mreži X naveo da su četiri pogođena plovila „bila poznata našem obaveštajnom aparatu, kretala su se poznatim rutama trgovine narkoticima i prevozila drogu“.

Dodao je da je osam „narko-terorista“ ubijeno u prvom napadu, dok su u naredna dva poginule još četiri, odnosno tri osobe.

Simptom/Nova.rs

0 Komentara
Inline Feedbacks
View all comments
Copyright 2024