Pavićević za portal “Simptom” navodi da se “vrlo dobro zna šta je bio plan i program nakon paljenja Rajhstaga, a ovaj Vučićev pokazuje da bi on radije sve zapalio samo da se ne bi odlepio od fotelje”.
“Vučićevo razvlašćivanje je, međutim, nezaustavljiv proces i moja poruka je da na izbore treba da idemo što pre, dok ovaj čovek sve ne razvali. 28. decembra na izbore i da u novu godinu uđemo sa znanjem da sledi formiranje prve postvučićevske vlade”, navodi Pavićević.
Na pitanje o očekivanjima od velikog protesta u Novom Sadu, na godišnjicu pada nadstrešnice novosadske železničke stanice, kopredsednik Platforme za Srbiju ističe da podržava srpske studente i da se pridružuje javnim pozivima “da se 1. novembra svi zaputimo ka Novom Sadu”.
“Očekujem da će nas tog dana biti više nego što nas je bilo čak i 15. marta. I nema šta, u Novi Sad idemo da se poklonimo žrtvama pada nadstrešnice i da svi zajedno još jednom zatražimo odgovornost. A odgovornost za pad nadstrešnice je Vučićeva.”

Foto: Platforma za Srbiju
Na utisak sa strane posmatrano, i jednu percepciju koja je stvorena, da je aktuelna vlast dobrano stešnjena i iznutra i izvana, te da se čini da im je manevarski prostor sužen, sagovornik kaže da je “gotovo sa Vučićevom vladavinom”, i da je potrebno to verifikovati na predstojećim izborima.
“Sve naše snage treba da usmerimo ka saniranju sve štete koju je taj čovek proizveo. Iz Vučićeve regresije usmerićemo Srbiju ka punom progresu. Vučić je prvo izgubio unutrašnja uporišta, sada vidimo da ga niko ne želi ni van Srbije, on bruka Srbiju kud god da ode. Vreme je da se povuče, da se malo odmori i da prihvati mirnu tranziciju vlasti”, zaključuje Pavićević, uz ubeđenje da će ta tranzicija biti nenasilna i, iz ove perspektive gledano, “pomalo i nesvakidašnje i neočekivano laka”.
Simptom/M. M.