Prema najnovijem rebalansu, čak 50 milijardi dinara biće dodeljeno prevoznicima u Beogradu, privatnicima i GSP-u, što je rekordan iznos i potvrda da ovi izdaci nekontrolisano rastu, izjavio je jutros Nikola Jovanović, direktor Centra za lokalnu samoupravu i nekadašnji gradski odbornik.
Ne postoji grad u Evropi koji daje četvrtinu ukupnog budžeta na subvencije za javni prevoz, što je neodrživo na duži rok i zbog čega ispaštaju sva druga davanja iz budžeta, naglašava Jovanović.
Ovaj rebalans najdirektnije opovrgava navode Aleksandra Šapića da Beograd štedi time što sve više linija ustupa privatnicima, pre svega Streli iz Obrenovca, zaključuje direktor CLS-a.
Simptom/CLS
Autorski tekstovi Simptoma podležu pravilima o navođenju izvora; tekst se može uz gorepomenuto u celini ili delovima preuzimati.