Sreda, 24. jun 2026.
potražite Simptom...

CLS: U rebalansu 50 mlrd. dinara za prevoznike

Foto: CLS
Beograd 24. jun 2026. 10:59
Podeli:

Prema najnovijem rebalansu, čak 50 milijardi dinara biće dodeljeno prevoznicima u Beogradu, privatnicima i GSP-u, što je rekordan iznos i potvrda da ovi izdaci nekontrolisano rastu, izjavio je jutros Nikola Jovanović, direktor Centra za lokalnu samoupravu i nekadašnji gradski odbornik.

Ne postoji grad u Evropi koji daje četvrtinu ukupnog budžeta na subvencije za javni prevoz, što je neodrživo na duži rok i zbog čega ispaštaju sva druga davanja iz budžeta, naglašava Jovanović.

Ovaj rebalans najdirektnije opovrgava navode Aleksandra Šapića da Beograd štedi time što sve više linija ustupa privatnicima, pre svega Streli iz Obrenovca, zaključuje direktor CLS-a.

Simptom/CLS

Autorski tekstovi Simptoma podležu pravilima o navođenju izvora; tekst se može uz gorepomenuto u celini ili delovima preuzimati.
0 Komentara
Inline Feedbacks
View all comments
Copyright 2024