Iranski ministar spoljnih poslova Abas Arakči, koji je trenutno u Pekingu na razgovorima s kineskim zvaničnicima, održao je telefonski razgovor sa saudijskim kolegom princom Faisalom bin Farhanom, saopštilo je ministarstvo.
Razgovarali su o najnovijim regionalnim događajima i naglasili potrebu za nastavkom diplomatskih napora i koordinacije među zemljama regije kako bi se sprečio porast tenzija, navodi se u saopštenju.
Regionalne tenzije su eskalirale nakon što su SAD i Izrael pokrenuli rat protiv Irana u februaru, u kojem je ubijeno više od 3.300 ljudi, a desetine hiljada raseljeno.
Najmanje 13 američkih vojnika je poginulo, a desetine su ranjene tokom sukoba, u kojem je Iran uzvratio napadima na američke baze i imovinu širom Bliskog istoka.