Portparol Ministarstva spoljnih poslova Esmail Bagei izjavio je da se memorandum iz Islamabada fokusira na okončanje rata, dok se o nuklearnom pitanju u ovoj fazi neće razgovarati.
“Moraćemo sačekati i videti tačno vreme potpisivanja memoranduma; iako to neće biti sutra, mogućnost da se to dogodi u narednim danima ne može se isključiti”, dodao je Bagei u izjavama koje je prenela novinska agencija Tasnim.
Kazao je da Iran mora biti oprezan, navodeći ono što je nazvao oklevanjem Vašingtona u davanju komentara o procesu.
Pregovori uz posredovanje Pakistana bili su usmereni na okončanje neprijateljstava između Irana i Sjedinjenih Američkih Država, ponovno otvaranje Hormuskog moreuza za pomorski saobraćaj te postizanje konsenzusa o iranskom nuklearnom programu.
Iranski zvaničnici su više puta izjavljivali da je veliki deo teksta već usaglašen, dok su istovremeno optuživali Vašington za usporavanje napretka zbog promenjivih stavova i kontradiktornih izjava.
Simptom/Anadolija