Utorak, 23. jun 2026.
potražite Simptom...

Iran tvrdi da potpisivanje memoranduma o razumevanju sa SAD neće biti održano u nedelju

Foto: Nexta, X mreža
Politika Svet 13. jun 2026. 19:03
Podeli:

Iran je u subotu saopštio da se potpisivanje memoranduma o razumevanju sa Sjedinjenim Američkim Državama neće održati u nedelju, ali bi se moglo dogoditi u narednim danima.

Portparol Ministarstva spoljnih poslova Esmail Bagei izjavio je da se memorandum iz Islamabada fokusira na okončanje rata, dok se o nuklearnom pitanju u ovoj fazi neće razgovarati.

“Moraćemo sačekati i videti tačno vreme potpisivanja memoranduma; iako to neće biti sutra, mogućnost da se to dogodi u narednim danima ne može se isključiti”, dodao je Bagei u izjavama koje je prenela novinska agencija Tasnim.

Kazao je da Iran mora biti oprezan, navodeći ono što je nazvao oklevanjem Vašingtona u davanju komentara o procesu.

Pregovori uz posredovanje Pakistana bili su usmereni na okončanje neprijateljstava između Irana i Sjedinjenih Američkih Država, ponovno otvaranje Hormuskog moreuza za pomorski saobraćaj te postizanje konsenzusa o iranskom nuklearnom programu.

Iranski zvaničnici su više puta izjavljivali da je veliki deo teksta već usaglašen, dok su istovremeno optuživali Vašington za usporavanje napretka zbog promenjivih stavova i kontradiktornih izjava.

Simptom/Anadolija

Autorski tekstovi Simptoma podležu pravilima o navođenju izvora; tekst se može uz gorepomenuto u celini ili delovima preuzimati.
0 Komentara
Inline Feedbacks
View all comments
Copyright 2024