“Ustanovili smo da su ulazi u podzemne tunele delimično pogođeni tokom napada”, navodi se u saopštenju IAEA.
Dodaje se da je uoči napada Izraela na Iran 13. juna najveći deo iranskog obogaćenog uranijuma bio čuvan u Isfahanu.
IAEA je prethodno saopštila da se u Iranu oko nuklearnih postrojenja ne beleži porast nivoa radijacije.
Rusija u UN osudila napade na Iran
Rusija osuđuje neodgovorne, opasne i provokativne poteze preuzete protiv Irana, izjavio je u nedelju stalni predstavnik Rusije pri UN Vasilij Nebenzja.
“Sjedinjene Američke Države otvorile su Pandorinu kutiju. Niko ne zna kakve nove katastrofe i patnju će to doneti”, rekao je Nebenzja na vanrednoj sednici Saveta bezbednosti UN, javlja Rojters.
On je ocenio da SAD nije zainteresovana za diplomatiju.
“Pozivamo za hitan prestanak agresivnih poteza Izraela i SAD”, rekao je Nebenzja.
Simptom/Newsmax/Tanjug