“Želimo osigurati da se prilikom donošenja bilo kakvih odluka tokom ovog pregovaračkog procesa uvek uzmu u obzir interesi naših partnera i naših saveznika u regiji”, rekao je Rubio.
Dodao je da ne postoji nijedan deo ovog sporazuma koji se poduzima, a koji na bilo koji način narušava sigurnost, stabilnost ili prosperitet bilo kojeg od naših partnera u regiji Zaliva, i to je u samoj srži moje današnje posete ovde.
Govoreći tokom sastanka s ministrima spoljnih poslova država članica Saveta za saradnju u Zalivu (GCC) u glavnom gradu Bahreina, Manami, Rubio je kazao da SAD žele mir u regiji.
“Sada ulazimo u novu fazu, i to u onu za koju se nadamo da će dovesti do mira. To je ono što svi želimo. Svi želimo da ova regija bude mesto za ljude koji su fokusirani na zarađivanje novca, a ne na bombe i oružje, koji su fokusirani na poboljšanje ekonomskog života svog naroda, a ne na to kako napasti druge zemlje”, rekao je Rubio.
Izrazio je nadu da će sporazum s Iranom dovesti do veoma pozitivnog ishoda, napominjući da su SAD spremne sarađivati s Iranom ako se Teheran fokusira na dobrobit vlastitog naroda.
“Želimo sporazum koji je dobar, želimo sporazum koji je stvaran, želimo sporazum koji se može proveriti i želimo sporazum kojeg se pridržava”, naglasio je Rubio.
Simptom/Anadolija