U saopštenju za javnost, Shekarchi je rekao kako su Iranci svedočili neverovatnoj hrabrosti medijskih radnika koji su ostali na svojim radnim mestima uprkos izraelskim napadima.
“Žele ućutkati glas iranske nacije i slobodnih ljudi sveta koji zahtevaju pravdu i u tom smislu su napali Iranski radio i televiziju. Ovaj glas neće biti ućutkan. Cionistički režim preduzima ove nelegitimne akcije iz očaja, bespomoćnosti i poraza. To je žalosno. Gde su međunarodne organizacije koje žele braniti prava naroda?”, naveo je.
Ističe i to kako se međunarodnim strukturama ne može verovati.
“Oružane snage naše zemlje su održale svoja obećanja od početka izraelskih napada. Mi nismo inicijatori nikakvog rata, cionistički režim je započeo ovaj rat i jasno šaljemo ovu poruku cionističkom režimu koji ubija decu da ga je on započeo, ali mi ćemo odrediti kraj ovog rata”, objasnio je.
Naveo je kako Izrael nije u stanju suprotstaviti se Iranu.
“Novi komandanti su nastavili svoj put i mi se uopšte ne brinemo. Uprkos mučeništvu, naša zemlja postaje sve moćnija. Cionistički režim je režim u opadanju i nečastan, i svi ga znaju kao najrepresivniji režim na svetu”, poručio je.
Na kraju, poslao je poruku i Americi.
“Načinom na koji ste pustili svog besnog psa da počini zločine, možete i vi biti uvučeni u ovo polje i stvoriti veliki problem. Slomićemo vrat agresoru”, zaključio je.
Simptom/Klix.ba