Visoki izraelski zvaničnici rekli su večeras za Kanal 12 da uslovi Memoranduma o razumevanju „ugrožavaju bezbednosne interese Izraela“ i da je Vašington pristao na „glavne uslove“ Teherana, prenosi Tajms of Izrael.
Oni su istakli da sporazum između SAD i Irana ukazuje na to da je Vašington pristao na „glavne uslove“ Teherana.
Ono što će se odmah dogoditi „je otvaranje Ormuskog moreuza, oživljavanje režima i šamar u lice iranskom narodu“, naveli su.
„Ovo je isti okvir kao sporazum o okončanju rata u Gazi. Zapitajte se šta se od tada desilo sa obavezom da se razoruža Hamas i koja će biti suštinska prednost Amerikanaca ako nakon 60 dana prekida vatre Iranci ne započnu da sprovode ono što se od njih zahteva. Verodostojna vojna pretnja je ovim gotovo uništena“, rekao je zvaničnik.
Dodao je da ciljevi koje je Izrael postavio nisu obuhvaćeni sporazumom, jer ne samo da se od Irana ne zahteva da prestane da podržava posrednike, već se on tim dokumentom ponovo povezuje sa Hezbolahom.
Simptom/Danas/Fonet