Subota, 13. jun 2026.
potražite Simptom...

Netanjahu ponovo razgovarao sa Trampom o „iranskoj pretnji“

Foto: video
Politika Svet 10. novembar 2024. 19:12
Podeli:

Izraelski premijer Benjamin Netanjahu razgovarao je sa novoizabranim predsednikom SAD Donaldom Trampom o “iranskoj pretnji” u okviru trećeg razgovora dvojice državnika u proteklih nekoliko dana, saopštila je danas pres služba Netanjahua.

„Razgovarao sam tri puta sa novoizabranim predsednikom Donaldom Trampom… Imamo isti stav o iranskoj pretnji u svim njenim aspektima“, izjavio je Netanjahu tokom nedeljnog sastanka kabineta.

Netanjahu je rekao da je sa Trampom razgovarao o „velikim mogućnostima koje Izrael ima u oblasti mira i njegovog širenja“.

Netanjahu osudio kao antisemitski napad s predumišljajem nasilje protiv izraelskih navijača u Amsterdamu

Ti razgovori (Netanjahu-Tramp) su „namenjeni daljem jačanju snažnog saveza između Izraela i SAD“, navodi se u saopštenju pres službe izraelskog premijera.

SAD su glavni saveznik Izraela koji je angažovan u vojnoj ofanzivi protiv palestinskog Hamasa i libanskog Hezbolaha, dva islamistička pokreta koja podržava Iran.

Tramp je u svom prvom predsedničkom mandatu učinio brojne gestove u korist Izraela, tako što je premestio američku ambasadu iz Tel Aviva u Jerusalim, priznao izraelski suverenitet nad okupiranom sirijskom Golanskom visoravni i doprineo normalizaciji veza između Izraela i nekoliko arapskih zemalja.

Simptom/N1

Autorski tekstovi Simptoma podležu pravilima o navođenju izvora; tekst se može uz gorepomenuto u celini ili delovima preuzimati.
0 Komentara
Inline Feedbacks
View all comments
Copyright 2024