Vučić je u današnjem obraćanju najavio svoje posete Egiptu i Londonu gde će potpisati međudržavne sporazume koji će omogućiti izvoz srpskih proizvoda u inostranstvo.
Ovo je istakao, kako kaže jer je jasno da se Srbija suočava sa brojnim političkim izazovima koje „nije stvorila niti je za njih odgovorna“.
Govoreći o sukobu u Ukrajini Vučić je rekao da su mnogi hteli da ga iskoriste to za „konačni napad na Srbiju“.
„Srbija samo unižena ekonomski razorena i uništena, politički iscepkana, teritorije što podeljenje, što otete, može da bude dobrodošla Srbija“, rekao je Vučić.
Komentarišući obeležavanje zločina u Srebrenici, Vučić je istakao da su Srbija, njeni građani i srpski narod u celini i Republika Srpska bili izloženi „ne samo pogrdama i neistinama“, već i najdirektnijim pretnjama.
„U toku ove dve ipo godine mogli ste da čujete da se Srbija sprema za nove ratne sukobe, da se naoružava, militarizuje i da je samo pitanje trenutka kada će ruski predsedni kPutin da izda nalog njegovom potrčku u Srbiji Aleksandru Vučiću, i pod tri ono što je veoma važno a što sam nazvao moralnim sakaćenjem Srbije, odnosno vermahtizacijom Srbije“, pojasnio je predsednik Vučić.
Kako je rekao, oni u okruženju koju su uvek služili stranim interesima uvek žele da imaju podršku međunarodne zajednice, umesto da razgovaraju sa Srbijom.
„To se radi istorijskim revizionizmom“, naglasio je Vučić i pojasnio da se time zaboravljaju Jasenovac i Oluja.
Kao drugi aspekt istakao je nazivanje Srbije ruskim agentom, a kao treći naglašavanje da Srbija uvek želi rat.
„Ono što je važno je nedostatak demokratije, ne bi l ise pokazao jedan sveukupni antizapadni pristup Srbije i ne bi li se tražila podrška od Zapada za dalje akcije protiv naše zemlje“, rekao je Vučić.
Kako je rekao, bitan deo tog plana je i ekonomsko slabljenje Srbije.
DANAS