„Studenti već dva meseca uporno organizuju proteste, blokade i akcije, te su postali protestna avangarda koja je probudila uspavano društvo i pokazala da su promene i te kako moguće. Naša akcija održava se na Dan grada Novog Sada u kojem je pre tri meseca, padom nadstrešnice novoobnovljene Železničke stanice, suludo izgubljeno 15 života“, navodi se u saopštenju.
Dodaje se da „studenti koji neumorno protestuju i blokiraju fakultete ustrajni su u svojoj borbi za uređeno i pravedno društvo“.
„Pokazali su svojim primerom da nenasilnim akcijama, silnom pozitivnom energijom, te i uz podršku ostalih sugrađana, mogu da menjaju svet na bolje. Zapalili su iskru koja budi iz letargije i nezainteresiranosti sve one koji misle da promene nisu moguće“, ukazuje se.
Ova grupa građana pozvala je Split da 15-minutnom ćutnjom u subotu „podrži studente iz Srbije i pokaže da potreba za uređenim i pravednim društvom nema granica“.
Simptom/N1