Portparol izraelske ambasade Tal Naim Koen potvrdio je da su dva službenika upucana “dok su prisustvovala jevrejskom događaju u muzeju”, piše ABC News, prenosi Newsmax Balkans.
On je dodao da ambasada ima “puno poverenje u nadležne organe” u SAD i pozvao na brzu istragu.
Nakon hapšenja, Rodrigez je priznao zločin rekavši da je to učinio “za Gazu” i “za Palestinu”, a oružje je kasnije pronađeno. Napad se smatra ciljanim i označen je kao čin terorizma i antisemitizma.
Izvršni direktor Američkog jevrejskog komiteta, Ted Dojč, rekao je da je taj komitet organizovao događaj u muzeju i izrazio žaljenje zbog nasilja.
Američka državna tužiteljka Pem Bondi posetila je mesto zločina. Osumnjičeni je, kako prenosi NBC News uzvikivao “Slobodna Palestina”.
Izraelski ambasador pri UN, Deni Denon nazvao je incident “antisemitskim terorizmom”, dok je ministarka unutrašnje bezbednosti Kristi Noem obećala da će počinilac odgovarati.
Izvori za ABC su naveli da policija ispituje bezbednosno interesantne osobe.
Tramp: Ubistva zasnovana na antisemitizmu
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp osudio je ubistvo dvoje zaposlenih u izraelskoj ambasadi ispred Jevrejskog muzeja i rekao da “mržnja i radikalizam nemaju mesto u SAD”.
Tramp je putem društvenih mreža osudio taj napad, ističući da su ubistva očigledno motivisana antisemitizmom.
“Ova užasna ubistva u Vašingtonu, koja su očigledno bazirana na antisemitizmu, moraju da se zaustave, sada! Mržnja i radikalizam nemaju mesto u SAD. Saučešće porodicama žrtava. Tužno je što takve stvari mogu da se dogode. Bog vas sve blagoslovio”, napisao je Tramp.
Simptom/Newsmax/Tanjug














