Dodao je ipak „ne dovoljno jake da značajno utiču na ekonomiju“.
Sjedinjene Američke Države su, podsetimo, u sredu uvele sankcije protiv dve najveće ruske naftne kompanije — Rosnjefta i Lukoila — što su prve sankcije protiv Rusije otkako se američki predsednik Donald vratio na funkciju.
„One (sankcije) su za nas, naravno, ozbiljne, to je jasno. I imaće određene posledice, ali neće značajno uticati na naše ekonomsko blagostanje“, rekao je Putin novinarima.
Dodao je da su sankcije „neprijateljski čin“ koji „ne doprinosi jačanju rusko-američkih odnosa, koji su tek počeli da se oporavljaju.“
Ranije je Ministarstvo spoljnih poslova Rusije saopštilo da nove sankcije mogu ugroziti diplomatske napore da se okonča rat u Ukrajini, te da je Rusija razvila „snažan imunitet“ na takve mere.
Tramp je na početku svog mandata pokušao da unapredi odnose sa Rusijom, ali je postajao sve frustriraniji zbog Putinovog odbijanja da pristane na prekid vatre, žaleći se da njegovi mirovni razgovori s njim „ne idu nigde“.
Republikanski predsednik je mesecima odlagao uvođenje novih ograničenja protiv Rusije, ali je njegovo strpljenje popustilo nakon što su propali planovi za novi samit s Putinom u Budimpešti.
Ipak, čak i nakon uvođenja novih sankcija i odlaganja samita, Putin je, čini se, ostao otvoren za dijalog.
„Dijalog je uvek bolji od konfrontacije ili bilo kakvih sporova, a posebno od rata. Mi smo oduvek podržavali nastavak dijaloga“, rekao je Putin novinarima.
Ali, ako bi Rusija bila napadnuta američkim raketama „Tomahawk“, koje Ukrajina traži, odgovor bi bio „vrlo snažan, ako ne i razoran“, dodao je.
Simptom/Danas